13noiembriesocialivancea21

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune desfășoară proiectul pastoral-misionar Ajutor la domiciliu, care urmărește ajutorarea persoanelor singure, fără venituri, și familiilor cu mulți copii.

Părintele slujitor Barbu Vasile, de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din municipiul Curtea de Argeș, în cadrul programului social al parohiei, a dăruit lemne pentru încălzirea locuinței în sezonul rece pentru o familie cu venituri modeste.

...: Home Știri și evenimente Ajutor la domiciliu pentru sezonul rece, parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș