Să învățăm pentru viitor, parohia Buna Vestire – protoieria Pitești

13noiembriemanualebunavestire2

Încă de la vârste fragede, copiii sunt îndrumați de către părinți spre educație, pentru ca aceștia să-și formeze și să își desăvârșească personalitatea. Educația are un rol deosebit pentru reușita fiecăruia dintre noi în viață, fiind un proces care dezvoltă abilitățile de comunicare și imprimă copiilor sentimentul de respect reciproc și de iubire față de toți oamenii.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, a adus bucurie elevilor de la Școala Generală Nicolae Simonide din municipiul Pitești, care au primit manuale de Religie din partea preoților slujitor Olteanu Mircea Valentin și Vîlcoci Eusebiu de la parohia Buna Vestire.

13noiembriemanualebunavestire2
...: Home Știri și evenimente Să învățăm pentru viitor, parohia Buna Vestire – protoieria Pitești