Milostenia, darul lui Dumnezeu, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

13noiembriesocialrucarjos1

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini. O scară numai cu trei trepte care ne poate ridica de jos, unde suntem căzuți împreună cu Adam, până sus, în Împărăția Cerurilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a venit în ajutorul unei persoane defavorizată social, care a primit alimente și îmbrăcăminte de la părintele slujitor Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel.

...: Home Știri și evenimente Milostenia, darul lui Dumnezeu, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel