Parohia Sfinții Îngeri din Curtea de Argeș alături de elevi

14noiembriemanualesfingeri2

Sfântul Vasile cel Mare consideră că este necesar să nu se uite, mai ales, de bucuria ce o vor trăi cei milostivi la judecata din urmă: ”Dumnezeu te va primi, îngerii te vor aplauda, toți oamenii, câți sunt de la începuturile lumii, te vor ferici; slava veșnică, cununa dreptății, împărăția cerurilor vor fi răsplățile bune administrări a acestor bogății stricăcioase”.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a venit în ajutorul elevilor de la clasele pregătitoare, care au primit manuale de Religie de la părintele Ghiță Constantin de la parohia Sfinții Îngeri – protoieria Curtea de Argeș.

14noiembriemanualesfingeri2
...: Home Știri și evenimente Parohia Sfinții Îngeri din Curtea de Argeș alături de elevi