Fericiți cei milostivi – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

14noiembriesocialmavrodolu1

Cu purtarea de grijă și cu îndemnul permanent al Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară activități de binefacere, milostenie și sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Urmând cuvintelor Mântuitorului Hristos, flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și Mi-ați dat să beau; străin am fost și M-ați primitGol am fost și M-ați îmbrăcat; bolnav am fost și M-ați cercetatcu sprijinul material al câtorva credincioși, parohia Mavrodolu prin preoții Dumitrescu Horia, si Stănescu Paul a dăruit alimente, haine si o bicicleta unei familii defavorizate.

...: Home Știri și evenimente Fericiți cei milostivi – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești