Program de meditații la Centrul Sfânta Maria Magdalena al parohiei Găvana IV din Pitești

14noiembriemeditatiigavana41

Educaţia este un proces evolutiv şi complex desfăşurat pe parcursul mai multor etape şi vizând o anume finalitate, finalitate care are în vedere formarea şi dezvoltarea însuşirilor intelectuale, morale şi fizice ale copiilor şi ale tineretului, ale oamenilor şi ale societăţii. 

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, desfășoară săptămânal meditații la limba și literatura română și la matematică. La Centrul Sfânta Maria Magdalena al parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, preoții slujitori împreună cu profesorii voluntari, aduc bucurie pentru cei care participă la meditațiile oferite în mod gratuit.

14noiembriemeditatiigavana41

14noiembriemeditatiigavana41

...: Home Știri și evenimente Program de meditații la Centrul Sfânta Maria Magdalena al parohiei Găvana IV din Pitești