Să învățăm pentru viitor – manuale de Religie la Liceul Teoretic Iulia Zamfirescu din Mioveni

14noiembriemanualemioveni4

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Arhiepiscopia Argesului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și activități cu tineretul a desfășurat în Protoieria Mioveni activitatea social-educativa prin care Patriarhia Română dăruiește în fiecare an copiilor Manuale de Religie și Fișe de lucru. 

Materialele didactice lucrate cu o atenție deosebita  pentru a răspunde nevoii de cunoaștere a micilor creștini au fost distribuite de Preoții slujitori în cadrul Liceului Teoretic Iulia Zamfirescu- Mioveni.  Atât manualele de clasa I , cat și fisele de lucru pentru clasa pregătitoare sunt create în conformitate cu Programa propusă și aprobată  pentru anul scolar 2017-2018 , având o grafică de excepție. 

14noiembriemanualemioveni4

14noiembriemanualemioveni4 14noiembriemanualemioveni4

...: Home Știri și evenimente Să învățăm pentru viitor – manuale de Religie la Liceul Teoretic Iulia Zamfirescu din Mioveni