Masă caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III din Pitești

14noiembriesocialprundu31

Milostenia este leac împotriva tristeţii adusa în suflet de patima iubirii de bani şi avuţie. Ea ne vindecă de răutatea pe care lăcomia o aduce în relaţia noastră cu aproapele. Milostenia e o bună însoţitoare a pocăinţei, făcând ca aceasta din urmă să lucreze repede şi deplin.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, s-a desfasurat la Parohia  Prundu III Pitesti cu Hramul ,,Nasterea Maicii Domnului'',  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin, proiectul social  ,,Masa calda pentru copiii nevoiasi’’.

...: Home Știri și evenimente Masă caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III din Pitești