,,Sănatate din gradina Domnului ”-activitate catehetică la parohia Mavrodolu

5decembriecatehezamavrodolu2

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și activități cu Tineretul-Biroul de Catehizare a organizat o activitate catehetică în cadrul bisericii Mavrodolu din Pitești. Activitatea a avut titlul ,, Sănătate din grădina Domnului” și a avut ca scop pe de o parte să vorbească tinerilor despre importanța postului, iar pe de altă parte să-I invețe să aibe un regim alimentar sănătos și diversificat.

Doamna doctor Bulacu Eliza, doamna profesoară Lemnaru Luiza și doamna psiholog Felicia Ioana au vorbit copiilor despre importanța unei alimentații sănătoase ca modalitate de a avea un suflet și un trup sănătos iar preoții Stoica Marius și Sturzeanu Victor au vorbit despre importanța postului în viața celui care vrea să se mântuiască și despre importanța participării la slujbele Sfintei Biserici.

5decembriecatehezamavrodolu2
...: Home Știri și evenimente ,,Sănatate din gradina Domnului ”-activitate catehetică la parohia Mavrodolu