Slujba privegherii de ziua ocrotitorului Bisericii Sfântul Nicolae Domnesc – Curtea de Argeș

5decembrievecerniebisdomneasca1

În seara zilei de 5 decembrie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, un sobor de preoți și diaconi a oficiat slujba Vecerniei cu Litie la Biserica Sfântul Nicolae Domnesc din municipiul Curtea de Argeș.

În cuvântul de învățătură, părintele protosinghel Caliopie Ichim – consilier eparhial, a vorbit despre ocrotitorul duhovnicesc al Bisericii Sfântul Nicolae Domnesc, îndemnând credincioșii la rugăciuni și milostenie pentru cei aflați în diferite necazuri și suferințe.

Răspunsurile la strană au fost date de corul Seminarului Teologic Neagoe Vodă Basarab din Curtea de Argeș.

De ziua hramului va fi oficiată Sfânta Liturghie și credincioșii vor primi daruri.

5decembrievecerniebisdomneasca1

5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1 5decembrievecerniebisdomneasca1

...: Home Știri și evenimente Slujba privegherii de ziua ocrotitorului Bisericii Sfântul Nicolae Domnesc – Curtea de Argeș