Darurile Sfântului Nicolae – parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș

6decembriesocialivancea21

Potrivit învățăturii Sfintei Scripturi, bogăția aparține lui Dumnezeu, însă El o dăruiește oamenilor, ca oamenii să o dăruiască și altora, mai ales celor sărmani. Dumnezeu ajută pe om să adune bogăția, când aceasta este o binecuvântare a lui Dumnezeu pentru om. Totuși, bogăția materială trecătoare, pământească, nu trebuie să fie scop în sine, ci mijloc de a căuta și cultiva bogăția spirituală netrecătoare, cerească, ce se dobândește prin iubire față de Dumnezeu și față de oameni, prin milostenie și fapte bune.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune misionar-pastorală în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș, în parteneriat cu SPAS Curtea de Argeș – Centrul Acces, au oferit daruri copiilor.

 

...: Home Știri și evenimente Darurile Sfântului Nicolae – parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș