6decembriecatehezarucarjos1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectoarele Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul-Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică, pentru elevii clasei a II a B de la Școala Nae A Ghica, din Rucăr.

Preotul slujitor Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a susținut cateheza cu tema ,,Viața Sfântului Ierarh Nicolae, Făcătorul de minuni.”

Activitatea catehetică se înscrie în proiectul ,,Biserica din Școală” inițiat de Centrul Social Cultural și Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul’’ din Rucăr.

...: Home Știri și evenimente Viața Sfântului Ierarh Nicolae – cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel