Bucurii de sărbători – parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

6decembriesocialbatusari1

Acum să dăm mâncare Domnului, și nu o zi, nici două, nici trei, ci mereu. Pentru că Sfânta Scriptură spune: ”Mila și adevărul să nu te părăsească” (Pilde 3, 3). Nu a zis: o dată sau de două ori. Pentru că și acele fecioare au avut untdelemn, dar n-au avut mereu. Astfel avem nevoie de mult untdelemn, și trebuie să fim precum măslinul roditor în casa lui Dumnezeu.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente și dulciuri pentru o familie cu mulți copii.

...: Home Știri și evenimente Bucurii de sărbători – parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș