Hrană pentru trup, bucurie pentru suflet – parohia Sfinții Împărați, mun. Curtea de Argeș

10ianuariesocialivancea21

Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argesului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu mulți copii.

...: Home Știri și evenimente Hrană pentru trup, bucurie pentru suflet – parohia Sfinții Împărați, mun. Curtea de Argeș