Hrană caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III, Protoieria Pitești

10ianuariesocialprundu31

Hristos  se poate ascunde in orice om sarman, Hristos e prezent acolo unde ne asteptam mai putin. Trecand indiferenti pe langa mainile intinse care ne cer, s-ar putea sa trecem pe langa mana lui Hristos care ne cere putin pentru a ne darui totul.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului'',  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  proiectul social  ,, O masa calda pentru copiii proveniti din familii nevoiase”

...: Home Știri și evenimente Hrană caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III, Protoieria Pitești