Slujind aproapelui, parohia Sfinții Voievozi – protoieria Curtea de Argeș

10ianuariesocialbolnita1

Milostenia reprezintă gestul creștin de a face bine, din dragoste și compasiune pentru cel aflat în nevoie. Iubirea de semeni este binevoitoare, înțelegătoare, fiind cel mai natural sentiment. Cum aceasta este atât de importantă, să ne dăm silința să o întărim în suflet și să o sporim în viața noastră!

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, în care preoții slujitori Arsene Nicolae, Palmeș Cristian Constantin și Vlăsceanu Ovidiu Marian, au dăruit alimente celor cu venituri modeste.

10ianuariesocialbolnita1

10ianuariesocialbolnita1

...: Home Știri și evenimente Slujind aproapelui, parohia Sfinții Voievozi – protoieria Curtea de Argeș