Din suflet pentru suflet în parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

10ianuariesocialmaracineni11

Numeroase sunt suferințele pe care le îndură oamenii cât trăiesc. Unii sunt bolnavi, alții se află în mari lipsuri, neavând cu ce se hrăni sau cu ce se îmbrăca. Unii semeni sunt părăsiți, uitați, fără rude care să-i îngrijească, fără prieteni care să-i mângâie. În situații de felul acesta, noi, creștinii, suntem datori să le răspundem cu un sentiment de milă și cu fapte de ajutorare.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care preoții slujitori Polovel Marius și Arsene Gheorghiță de la parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni, împreună cu elevii și cadrele didactice Liceului Tehnologic nr .1  Mărăcineni ,au vizitat bătrânii aflați în azilul ,,Sfânta Maria'' din comună , aducându-le totodata daruri constând în alimente și dulciuri, dar și o mângâiere prin programul artistic prezentat.

...: Home Știri și evenimente Din suflet pentru suflet în parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni