Ajutor la domiciliu, parohia Înălțarea Domnului din Curtea de Argeș

12februariesocialinaltareadomnului3

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acţiune filantropică, în care preoţii slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, au oferit hrană caldă pentru o persoană cu grave probleme de sănătate.

12februariesocialinaltareadomnului3

12februariesocialinaltareadomnului3

...: Home Știri și evenimente Ajutor la domiciliu, parohia Înălțarea Domnului din Curtea de Argeș