12februariesocialsfioan1

Cu purtarea de grijă şi cu îndemnul permanent al Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului se desfăşoară activităţi de binefacere, milostenie şi sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Preoţii de la parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” din Piteşti, Ion Popescu, Ioan Macarie, Florin Narcis Iordache şi Roger-Cristian Safta, împreună cu diaconii Ion Constantin Ene şi Ionuţ Mugurel Stan, au oferit îmbrăcăminte şi dulciuri unei familii cu şapte copii.

...: Home Știri și evenimente Bucurie pentru cei întristați – parohia Sfântul Ioan Botezătorul, protoieria Pitești