Milostenia, fiica Dragostei – parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

12februariesocialcorbi1

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă milostenia este săvârșită cu inima înfrântă. Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, dându-ne inimă de mamă pentru toți oamenii și învățându-ne a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

Preoții slujitori Tuță Ion și Roșu Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, au adus bucurie prin darurile oferite celor aflați în neputințe.

...: Home Știri și evenimente Milostenia, fiica Dragostei – parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș