Izvorul Tămăduirii - cateheză la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

16apriliecatehezaluncacorbului1

Praznicul Izvorului Tămăduirii este închinat mai întâi Mântuitorului Iisus Hristos Cel Înviat din morți ca fiind izvorul tămăduirii sau al vindecării, dar și Maicii Domnului, pentru că ea primește puterea tămăduitoare de la Hristos, Fiul ei.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul prin Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu a rostit un cuvânt catehetic elevilor de la școala din localitate, după care le-a oferit iconițe și cărți de rugăciune.

...: Home Știri și evenimente Izvorul Tămăduirii - cateheză la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești