Maica Domnului - Izvorul tămăduirii noastre, cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

16apriliecatehezarucarjos1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și activități cu tineretul, - Biroul de catehizare, a organizat o activitate catehetică, la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.  Elevii de la Liceul Tehnologic Victor Slăvescu din Rucăr, însoțiți de d-na prof. de Religie Durdun Oana, au fost  invitați la Sfânta Biserică, unde au participat la Sfânta Liturghie, în ziua de Izvorul Tămăduirii. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, a susținut cateheza cu tema ,,Maica Domnului - Izvorul tămăduirilor noastre."

Activitatea face parte din proiectul catehetic educativ ,,Școala din Biserică", inițiat de Centrul Social Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul" din Rucăr.

16apriliecatehezarucarjos1
...: Home Știri și evenimente Maica Domnului - Izvorul tămăduirii noastre, cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel