16apriliesocialbatusari1

Milostenia este dragostea făptuitoare și pusă în lucrare și, prin urmare, nu poate fi limitată doar la anumite manifestări unilaterale. Una dintre caracteristicile dragostei, așa cum o descrie Apostolul Pavel, este aceea că ”nu le caută pe ale sale.”

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș, a oferit alimente pentru Centrul de Bătrâni din Pitești.

16apriliesocialbatusari1

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei pentru căminul de bătrâni din Pitești, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș