Masa bucuriei pentru căminul de bătrâni din Pitești, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

16apriliesocialbatusari1

Milostenia este dragostea făptuitoare și pusă în lucrare și, prin urmare, nu poate fi limitată doar la anumite manifestări unilaterale. Una dintre caracteristicile dragostei, așa cum o descrie Apostolul Pavel, este aceea că ”nu le caută pe ale sale.”

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș, a oferit alimente pentru Centrul de Bătrâni din Pitești.

16apriliesocialbatusari1

16apriliesocialbatusari1

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei pentru căminul de bătrâni din Pitești, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș