Dăruind vei dobândi, parohia Surdulești, protoieria Costești

16apriliesocialsurdulesti1

Când oferi ceva celui aflat în nevoie, bucuria feței tale să fie mai mare decât darul tău și cu cuvântul fă-l să uite necazul. Iar dacă faci acest lucru, bucuria este și mai mare în mintea lui decât darul tău și decât nevoia trupului. Sfântul Isaac Sirul zice:,,Iar când dai ceva celui lipsit, darul tău să fie însoțit de veselia fetei tale și prin cuvinte bune să mângâi întristarea lui.

Cu binecuvantarea Înalt Prea Sifintitului Părinte  Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social și de Misiune, a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Ilie Predescu de la Parohia Surdulești, Protoieria Costești a adus bucurie unei familii nevoiașe, prin darurile oferite. 

...: Home Știri și evenimente Dăruind vei dobândi, parohia Surdulești, protoieria Costești