Daruri pentru cei necăjiți, parohia Mavrodolu, protopopiatul Pitești

16apriliesocialmavrodolu1

Cel ce are bogăţia lumii şi-l vede pe fratele său în lipsuri şi inima şi-o închide faţă de el, cum rămâne intru el iubirea lui Dumnezeu? Copilaşii mei, să nu iubim cu vorba, nici cu vorbirea, ci in faptă şi in adevăr.

Cu purtarea de grijă și cu îndemnul permanent al Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară activități de binefacere, milostenie și sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Urmând cuvintelor Mântuitorului Hristos, flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și Mi-ați dat să beau; străin am fost și M-ați primitGol am fost și M-ați îmbrăcat; bolnav am fost și M-ați cercetat, cu sprijinul material al câtorva credincioși, parohia Mavrodolu prin preoții Dumitrescu Horia si Stănescu Paul, a dăruit alimente haine unei familii cu posibilități materiale scăzute de lângă Pitești.

...: Home Știri și evenimente Daruri pentru cei necăjiți, parohia Mavrodolu, protopopiatul Pitești